História FOPPAPEDRETTI

" Veríme v kvalitu, hodnoty, ktoré s plynutím času zostávajú nezmenené. Verime v silu myšlienok, ktorá uľahčuje každodenný život. "

Trochu o histórii spoločnosti, od roku 1946

Spoločnosť Foppapedretti sa zrodila z vášne jej zakladateľa, Ezia, k drevu, k materiálu, ktorý je už svojou povahou prírodný. Príbeh sa začal v roku 1946 v jednom dome v provincii Bergamo (Taliansko), kde sa mladý Ezio pokúšal poskladať hračky z odrezkov dreva, ktoré mal zo stolárskej dielne svojho strýka. Začiatok výroby a obchodu spoločnosti Foppapedretti sa spája práve s výrobou hier pre deti. Po celé desaťročia boli odrazovým mostíkom spoločnosti a jej vizitkou, neskôr meniace sa potreby trhu a vízie zakladateľa spoločnosti viedli k potrebnej a žiaducej diverzifikácii ponuky hračiek pre najmenších

Ezio Foppa Pedretti

Ezio Foppa Pedretti
Zakladateľ, rok 1945

Tito Foppa Pedretti

Tito Foppa Pedretti
Spoluzakladateľ

Na konci päťdesiatych rokov sa zrodila prvá detská stolička, potom detské postieľky, prebaľovacie pulty a detský nábytok, v osemdesiatych rokoch pribudol nábytok do záhrady a na terasu a potreby pre domácnosť. Medzi prvými to boli žehliace dosky a drevené rebríky pre domáce použitie, ktoré revolučne zjednodušili prácu v domácnosti.

Symbol, ktorý evokuje „strom myšlienok“ (l´albero delle idee), sa dá vysvetliť nasledovne: jeho plodmi sú výrobky, ktoré sú ruka v ruke spolu s pozorným skúmaním väzby dreva potrebné na uspokojenie potrieb trhu, alebo dokonca na ich predvídanie.

Kvalita materiálov, jednoduchosť použitia, funkčnosť a jednoduché zaobchádzanie, zdokonaľovanie v oblasti dizajnu a dôraz na bezpečnosť robia spoločnosť Foppapedretti stabilnou firmou talianskeho priemyslu a dôležitou súčasťou produkcie so značkou „Made in Italy" na celom svete.

Aktuálna štruktúra

250 ZAMESTNANCOV
300 EXTERNÝCH PRACOVNÍKOV
42.000 m2 kancelácií a výrobných kapacítbr
110.000 m2 celková plocha
75 miliónov Euro: obrat v EHS + mimo EHS
SPOLOČNOSŤ
Foppapedretti SpA - materská spoločnosť
Foppapedretti Technology SrL - výroba
L'ALBERO DELLE IDEE SrL - predajné miesta
PLASTIKOPOLIS SrL - výroba
Sídlo spoločnosti sa nachádza v Grumello del Monte, blízko Bergama.
42.000 metrov štvorcových obsahuje administratívne, projektové a skladovacie priestory a je živým srdcom spoločnosti, v ktorej sa zrodili najlepšie nápady a najzaujímavejšie pokusy, za ktorými vždy nasledoval veľký úspech na trhu.

Techológia v spoločnosti Foppapedretti

Pre posilnenie výroby a finalizácie materiálov vznikla v meste Bolgart spoločnosť Foppapedretti Technology (BG). Je to výrobná spoločnosť, ktorá opracováva a spracováva masívne drevo na konečný produkt. Je vybavená pokročilými technológiami a postavená so zreteľom na potrebu práce za optimálnych podmienok životného prostredia. Nedávno bolo navrhnuté ďalšie rozšírenie na integráciu skladu a rozšírenie poslednej fázy spracovania (oddelenia montáže a kontroly kvality) na celkových 110.000 metrov štvorcových.

" Pre nás je kvalita všetkým. Je výsledkom presného a transparentného výrobného procesu. "

Dizajn

Vždy bolo naším cieľom navrhovať víťazné nápady a uspokojiť potreby trhu. Každú predstavu sme premenili na skutočnosť a vytvorili tak nové riešenia pre zjednodušenie a spríjemnenie rodinného života. Tím dizajnérov je neustále zaneprázdnený realizáciou projektov, vynálezov, výberom nových materiálov a výrobou nových prototypov. Minimálnymi konštrukčnými vlastnosťami našich výrobkov sú užitočnosť, bezpečnosť, pevnosť, pružnosť, jedným slovom funkčnosť. Vlastníme mnoho patentov, ktoré robia naše výrobky jedinečnými, a aj keď sa ich mnohí snažia imitovať, svojou funkčnosťou a rafinovaným dizajnom sú nenapodobiteľné.

Certifikácie
Certifikácie

Naším cieľom vždy bola kvalita a bezpečnosť. Všetky naše výrobky, počnúc výrobkami pre deti, sú v súlade s normami Európskej Únie pre túto oblasť. Vstup do Európy bol ľahký, pretože už tradične sme v otázkach bezpečnosti prísni a pripravení.

Drevo, ekologické samo osebe

Drevo je živý materiál.
Drevo má dlhý a fascinujúci životný cyklus. Máme voči nemu hlbokú úctu. Používame drevo z lesov a certifikovaných zemepisných oblastí, kde sa ich opätovné zalesňovanie riadi striktnými pravidlami a ich dodržiavanie sa overuje. Použité drevo sa tak neustále obnovuje.
Drevo trvá dlhšie ako celý život.
Je veľmi odolné, tvrdé, a bude vás sprevádzať celý život. Nikdy sa nezničí a jeho krása s časom rastie.
Drevo je priateľom človeka.
Ľudia sa vždy potrebovali drevo pre život: aby si postavili domy, nábytok, nástroje, a aby sa zohriali. Ešte pred 150 rokmi bolo drevo prakticky jediným zdrojom obnoviteľnej energie využívanej človekom.
Drevo je 100% recyklovateľné a šetrné k životnému prostrediuNeodhadzuje sa z neho nič . Dokonca aj odpad sa využíva v priemysle mnohými spôsobmi. Drevo je ekologické palivo, pretože spaľovaním uvoľňuje oxid uhličitý v objeme zodpovedajúcom tomu, ktorý predtým absorboval živý strom.

Ekologický záväzok spoločnosti Foppapedretti

Vo svojich továrňach spoločnosť Foppapedretti používa farby, ktoré sú pre vodu netoxické. Je to voľba, ktorá je pre spoločnosť náročná z ekonomickej stránky, no zaručuje značné výhody pre životné prostredie a pracovné podmienky:

  • drastické zníženie škodlivých emisií do životného prostredia
  • extrémna bezpečnosť pracovníkov
  • garancia pre spotrebiteľa, že tovar nie je toxický
  • obnova a opätovná integrácia zvyškov farieb
Pracovné prostredie

Vzduch v závodoch sa neustále nasáva a zachytáva sa z neho prach, filtruje sa a vpúšťa sa späť do výrobného prostredia v množstve približne 32m kubických za sekundu.
Všetok drevený odpad, drevná štiepka a rezivo sa zozbierajú, drvia a vďaka veľmi komplikovanému procesu znovu sa znovu používajú ako palivo na vykurovanie všetkých tovární a kancelárií a napájanie niektorých výrobných zariadení.